O nas

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą wykonującą styropianowe elementy dekoracyjne takie jak: sztukateria elewacyjna, sztukateria wewnętrzna a także inne elementy dekoracyjne dla Twojego domu jak i biznesu. Naszą działalność poszerzyliśmy także o produkty z zakresu instalatorstwa i budownictwa (ciepły parapet, termodyble, spadki styropianowe – stropodachy, otuliny, etc).

W palecie naszych produktów znajdują się tylko i wyłącznie wysokiej jakości elementy styropianowe w konkurencyjnych cenach. Nasze ozdoby zewnętrzne sztukaterii elewacyjnej są pokryte trwałą i zarazem elastyczną masą żywiczną dającą długowieczność dekoracjom Twojego domu.
Jako firma dbamy oto, aby jak najwyższa jakość szła w parze z konkurencyjną ceną, samodzielnie narzucając sobie coraz wyższe standardy.

Co wykonujemy?

Produkujemy stylowe jak i nowoczesne elementy sztukaterii elewacyjnej, które nadadzą elewacji Twojego domu wyjątkowy wygląd. Lekka dekoracja elewacji ze styropianu sprawi, że Twoja posiadłość stanie się perełką w śród okolicznych domów jednocześnie nie nadwyrężając Twojego portfela.

Materiał jaki wykorzystujemy do produkcji to bardzo wytrzymały, wysokogatunkowy styropian EPS 200. Każdy z elementów jest powlekany warstwą bardzo odpornej na warunki atmosferycznej specjalnej warstwy żywicznej wzmacnianej kwarcem. Wszystkie nasze elementy sztukaterii zewnętrznej są bardzo odporne na działanie wilgoci, są też bardzo odporne na uszkodzenia powstające w wyniku naprężenia jakie może wystąpić podczas instalacji czy też eksploatacji. Nasza sztukateria jest także bardzo lekka i łatwa w montażu.

W zakresie wykończenia elewacji oferujemy międzyinnymi produkty:

 • listwy – listwy ścienne wykorzystywane do wykończenia elewacji wokół okien (opaski wokół okien), jak i wzdłuż elewacji budynku w celu oddzielenia kondygnacji. Listwy te występują pod postacią listw przyokiennych, wokółokiennych, symetrycznych, lub podparapetowych.
 • gzymsy – listwy dekoracyjne naścienne doskonale ozdabiające okna pod parapetami, w obszarach nad oknami, a także tarasy budynków, wzdłuż elewacji budynku w celu wizualnego oddzielenia kondygnacji. Gzymsy wykorzystywane są także jako listyw wykończeniowe pod podbitką, nazywane także gzymsami pod dach, wieńczącymi bądź fasetami,
 • bonie – prostokątne elementy wykończenia elewacji wspaniale wyglądające jako ozdobniki zewnętrznych naroży ścian wykończenia elewacji,
 • zworniki – styropianowe dekory będące elementem dekoracyjnym montowanym najczęściej nad oknem lub drzwiami pośrodku dekoracji stanowiącej funkcję nadokiennika.
 • wsporniki – filigranowe elementem wykończeniowym współgrające razem z gzymsami nadokiennym i listwą wokółokienną. Montowane są w miejscu styku tych dwóch elementów. Mają one też zastosowanie jako dodatkowe ozdoby wokółokienne pod listwami podparaparapetowymi (noszą one też nazwę konsoli podokienne).
 • pilastry – są to styropianowe listwy naścienne, zwane także płaskimi kolumnami. Montowane są w celach ozdoby elewacji przy głównych drzwiach wejściowych. Pilastry tworzą całość z takimi dekorami jak głowica, baza.
 • kolumny – jeden z podstawowych i najstarszych podpór w architekturze, pełniąca rolę konstrukcyjną i dekoracyjną. Kolumny występują najczęściej w budownictwie jednorodzinnym w stylu dworkowym. Żadem dom utrzymany w tym stylu nie może się obejść bez kolumn zdobiących wejście. Kolumna jest rozwiązaniem bardzo gustownym ozdabiającym zarówno taras lub balkon. Kolumna składa się z kolumny właściwej czyli trzonu, głowicy kolumny – części górnej umieszczonej na trzonie, architrawu – kwadratowa płyta, spoczywająca na głowicy kolumny, bazy – styropianowy element stanowi łącznik trzonu kolumny z podłożem i pełniącym rolę dekoracyjną, piedestału – podstawa na której umieszczona jest baza wraz z członem.
 • kroksztyny poziome, podpory balkonowe – mniejsze elementy ozdobne balkonów, i okien
 • szprosy pod okienne – elementy ozdobne elewacji umiejscowione zazwyczaj pomiędzy dolną krawędzią elewacji a gzymsem podokiennym. Szprosy wykorzystywane są też do opisania nazwy domu (np. villa Marinera), roku produkcji (np. A.D. 2012).

Nasza sztukateria wewnętrzna odmieni charakter pomieszczeń Twojego ogniska domowego tak aby wyglądało stylowo i oryginalnie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich listw możesz nie tylko zmienić charakter pomieszczeń ale także optycznie zwiększyć wysokość pomieszczenia.
Sztukaterię wewnętrzną tworzą przede wszystkim listwy, gzymsy oraz różnego typu dekoracje, które niepowtarzalnie zmieniają wygląd pomieszczeń. Nasze elementy sztukaterii znajdują zastosowanie w klasycznym stylu, jaki i w wersji nowoczesnej. Są to unikatowe wzory, które odnajdą się w każdym ze stylów.

Materiał, z jakiego produkujemy elementy sztukaterii wewnętrznej to polistyren ekstrudowany XPS. Polistyren ekstrudowany XPS jest materiałem powstałym ze spienionego polistyrenu. XPS charakteryzuje się dużą gładkością, białą powierzchnią, dużą twardością oraz łatwością montaż zachowując przy tym sporą elastyczność (co jest ważne przy nie zawsze prostych ścianach). Dzięki swojej elastyczności jest bardzo odporny na uszkodzenia powstające w wyniku naprężenia jakie może wystąpić podczas instalacji, krzywizn ściaan czy też eksploatacji. Cena, elastyczność, łatwość montażu, jak i trwałość naszych elementów dekoracji wnętrz mają wyższość nad podobnymi elementami wykonanymi w technologii gipsowej.

W naszej ofercie znaleźć można również:

 • listwy przysufitowe – idealne jako wykończenie do każdego pomieszczenia,
 • listwy ścienne – przystosowane do ozdoby ścian wewnątrz mieszkań oraz domów,
 • listwy oświetleniowe – gustowne listwy zapewniające wysoką jakość oświetlenia pomieszczenia oraz unikalny klimat,
 • panele 3D – doskonale imitują obraz trójwymiarowy na ścianach pomieszczeń. Idealne do zastosowania nad kominkami lub ścianami ozdobnymi.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do produkcji elementów ozdobnych na budynkach czy dekoracji styropianowych pomieszczeń.
W zależności od potrzeb rynku, indywidualnych zamówień wykonujemy:
ozdoby okolicznościowe – mogą to być Ozdoby komunijne, ozdoby związane ze świętami Bożego Narodzenia (styropianowe gwiazdki, bombki, mikołaje, renifery, etc.),

 • grafiki 3D – styropianowe szyldy w postaci liter, napisów, loga które możesz chcieć wykorzystać do zareklamowania Twojej firmy na fasadach budnków lub ścianach pomieszczeń w Twojej siedzibie. Wykonujemy grafiki 3D w rozmiarach, kolorach i stylu według Twojego uznania. W zależności od życzenia mogą być powleczone materiałem zwiększającym ich twardość i zarazem chroniącym przed warunkami atmosferycznymi,
 • wielkoformatowa reklama zewnętrzna lub wewnętrzna – wykonujemy styropianowe bryły przestrzenne według Twojego projektu i określonych przez Ciebie wymiarów. Figury te mogą być powleczone odpowiednią zaprawą chroniącą Twoją reklamę przed warunkami atmosferycznymi,
 • scenografie i zabudowy – na życzenie możemy wykonać scenografie, zabudowy, dekoracje targowe według życzenia Klienta.

Dzięki naszemu dorobkowi technicznemu wykonujemy także elementy wykorzystywane w instalacjach elementów budowlanych takich jak okna, dachy. Elementy te to ciepły parapet, spadki dachowe, Otuliny i izolacje, zaślepki styropianowe (inna nazwa styropianowe zatyczki lub potocznie termodyble) wykorzystywane w systemach dociepleń.

Nasza gwarancja

Dbamy o jakość, co oznacza, że ​​możesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszy produkt w najlepszej możliwej cenie. Nasz zespół z pasją się zajmuje tworzeniem dekoracji styropianowych, aby stworzyć niepowtarzalne, wspaniałe projekty do wnętrz jak, np. fasady budynków. W przypadku dekoracji elewacyjnych wykorzystujemy najlepszej jakości masy tynkarskie gwarantując, że Twoje zewnętrzne ozdoby domu będą chronione przed żywiołami przez wiele lat. Skontaktuj się z nami już dziś.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych a także firmy budowlane, handlowe oraz firmy związane z reklamą. Zajmujemy się każdym aspektem w produkcji i zastosowaniu dekoracji styropianowych od samego początku do końca. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, aby poradzić sobie z każdym typem sztukaterii styropianowej, dekoracji 3D.

Zawsze służymy radą w doborze aranżacji elewacyjnej i zastosowania sztukaterii. Końcowy wygląd własnego domu mogą Państwo zobaczyć na wykonanym przez nas projekcie lub wizualizacji.